Żłobek Żyrafka powstał z myślą o Was, a przede wszystkim o Waszych dzieciach.
Naszym celem jest opiekowanie się Waszymi skarbami i wspieranie ich rozwoju społecznego, emocjonalnego i intelektualnego w atmosferze zabawy i radości.
Jesteśmy doświadczonym zespołem osób, które pragną stworzyć przyjazne miejsce dla dzieci. Chcemy je stworzyć w ścisłej współpracy z rodzicami. Opiekę nad dziećmi w żłobku Żyrafka sprawują doświadczone opiekunki. Znają doskonale potrzeby najmłodszych, praca z dziećmi to dla nich przyjemność, są obowiązkowe, ciepłe, mają wspaniałe pomysły jak rozbawić dzieci, rozwijać ich wyobraźnię i umiejętności oraz jak rozwiewać dziecięce smutki i tęsknoty.

Oferujemy:
- domową atmosferę
- małą grupę, nie więcej niż 15 dzieci
- odpowiednią ilość opiekunów
- dużo edukacyjnej zabawy
- zabezpieczone pomieszczenie, w którym przebywają dzieci
- fachową i kochającą dzieci grupę opiekunów.
- W żłobku mamy własne pościele i materace do dyspozycji dzieci.
- Lokal ma podgrzewaną podłogę.
- Lokal jest klimatyzowany.
- W żłobku "Żyrafka" wdrożony jest system HACCP.

Żłobek Żyrafka szczególną uwagę zwraca na naukę poprzez zabawę. Wspomagamy rozwój dziecka poprzez organizowanie im zabaw dostosowanych do ich możliwości rozwojowych i wieku. Zachęcamy do współpracy, pokazujemy jak, ale nie zmuszamy.

W żłobku Żyrafka dzieci nie są dzielone na grupy wiekowe tylko nasza grupa jest grupą mieszaną. Dzieci dzięki temu uczą się poprzez obserwację innych.
Dzieci młodsze podpatrują pewne czynności u starszych kolegów np. ubieranie butów, ściąganie kurtki, korzystanie samodzielnie z toalety.
Dzieci starsze mogą pomagać młodszym, jednocześnie ćwicząc nabyte umiejętności, stają się opiekuńcze.
Najmłodszym dzieciom w grupie, Panie zawsze pomagają, ale dzieci, które są już gotowe do samodzielnego jedzenia zachęcamy, aby jadły same.
Dzieci od pierwszego roku życia mają naturalną potrzebę samodzielnego jedzenia. Wszystko dookoła jest w jedzeniu, ale o to chodzi, uczymy się metodą prób i błędów.
My zachęcamy dzieci, aby jadły same, może to trwać dłużej, spokojnie my mamy czas. Dlatego konieczne jest przyniesie do żłobka zapasowych ubranek.


Żłobek posiada pozytywne opinie straży pożarnej
i sanepidu oraz wpis do rejestru żłobków.


Nasz żłobek jest dofinansowany przez gminę Siechnice.